Szydełkowanie jest sztuką: Twórcze korzyści płynące z relaksującego hobby‍Szukasz nowego kreatywnego hobby, które jednocześnie pomoże Ci zredukować stres? Być może słyszałeś o szydełkowaniu, sztuce, która w ostatnich latach ponownie zyskała popularność. Jeśli chcesz się w nią zagłębić, ale nie jesteś pewien, czy to coś, z czym sobie poradzisz, czytaj dalej, aby zobaczyć, dlaczego szydełkowanie to wspaniałe hobby dla każdego, kto jest zainteresowany redukcją stresu i znalezieniem twórczego ujścia. Jeśli kochasz tworzyć rzeczy, nauka nowej umiejętności jest właśnie tym, co zalecił lekarz. Kreatywne hobby okazały się zmniejszyć stres, ponieważ pozwalają one twój mózg, aby zrelaksować się i w pełni zanurzyć się w coś innego niż typowa codzienna rutyna.

Naucz się przydatnych umiejętności życiowych

Jeśli ostatnio czułeś się zestresowany, może to nie z powodu czegoś konkretnego, ale dlatego, że twój mózg mówi ci, że coś nie jest w porządku. Istnieje ogromna różnica między odczuwaniem niepokoju a odczuwaniem stresu, a jedną z rzeczy, która może pomóc złagodzić oba te uczucia, jest nauka nowej umiejętności. Kiedy uczysz się nowej umiejętności, twój mózg uwalnia dopaminę, która nie tylko daje ci naturalny haj, ale także sprawia, że czujesz się bardziej zrelaksowany. Świetnym sposobem na zrelaksowanie umysłu jest skupienie całej swojej uwagi na nowej umiejętności, takiej jak szydełkowanie. Pozwoli Ci to oczyścić głowę, zrelaksować się i ponownie skupić uwagę podczas tworzenia czegoś pięknego. Co więcej, uczenie się nowej umiejętności może przynieść dodatkowe korzyści zdrowotne, takie jak obniżenie ciśnienia krwi czy nawet wydłużenie życia!

Poczuj się produktywny, nawet gdy nie pracujesz

Jeśli jesteś artystą lub kimś, kto kocha tworzyć rzeczy, czasami możesz czuć się jak nie jesteś produktywny, kiedy nie pracujesz. Podczas gdy niektórzy ludzie uwielbiają pracować dzień i noc, inni mogą potrzebować trochę czasu z dala od tego wszystkiego, aby wyłączyć swój mózg i naładować. Dla tych, którzy znajdują się w tej łodzi, szydełkowanie może być idealnym hobby. Można to zrobić, kiedy chcesz, gdziekolwiek jesteś, i nie ma presji, aby stworzyć coś niesamowitego za każdym razem. Kiedy szydełkujesz, twoim zamiarem nie jest stworzenie produktu końcowego, ale raczej cieszenie się procesem. Nawet jeśli twoje ściegi nie wyjdą wyglądające idealnie, jeśli cieszyłeś się procesem, to wszystko, co się liczy. Podczas gdy niektóre hobby, jak na przykład malowanie, wymagają psychicznej przerwy od pracy, szydełkowanie może być produktywnym hobby, nawet jeśli nie pracujesz.

Pokonaj stres

Niektórzy ludzie postrzegają stres jako coś, co należy wyeliminować, podczas gdy inni widzą go jako coś, co wymaga zarządzania. Chociaż istnieją pewne przypadki, w których stres musi być wyeliminowany, częściej zdarza się, że można nim zarządzać. Kiedy jesteś pod dużym stresem, możesz czuć, że musisz zrobić coś, aby pomóc złagodzić go. Kiedy jesteś w stanie znaleźć kreatywne hobby, które sprawia ci przyjemność i które cię relaksuje, twój poziom stresu jest bardziej prawdopodobny do zmniejszenia. Tak więc, jeśli czujesz się zestresowany, świetnym sposobem na destresję jest szydełkowanie.

 

O mnie